0414 313 24 25
Servis Talep Formu
Hızlı yardım menüsüyle siz değerli müşterilerimize zaman kazandırıyoruz..
FORM İÇİN TIKLAYINIZ
Kablolama ve Network Hizmeti

Müşterilerimizin yapısal kablolama konusundaki ihtiyaçlarının tümünü karşılamak amacıyla marka bağımsız teknik çözümler üretmekteyiz yapısal kablolama projelerimizde CAT5e, CAT6 bakır ve Fiber optic kablolar ile Yatay Kablolama, bina omurga, kampus omurga kablolamaları hizmetleri sunulur.Kurulan Kablolama sistemleri ile 10/100/1000/Mbit/ps hızında çalışan altyapı sistemleri hazırlanır. Yapısal kablolama projelerimiz içerisinde Data, telefon, güvenlik, şebeke, ups sistemlerinin birbiri içersinde uyum ile çalışan Entegre yapılar olarak kurulur. Bu kurulan sistemler birlikte genişletilebilir ve bu şekilde işletmelerin gelecekteki esneklik İhtiyaçları sağlanır.
Çözüm ortağı olduğumuz ve üreticiye göre değişen 15, 20 ve 25 yıllık performans garantisi verilen kablolama çözümlerimizde XP, LEGRAND, HCS, CORNING, AMP gibi konusunda en iyi olan üreticiler ile işbirliği yapmaktayız.
Kuruluştan sonra, data kabloları uçtan uca test edilmekte, alınan test raporları, detaylı proje çizimi, kablo takip şeması, vb. dökümanlar ile birlikte müşterilerimize teslim edilmektedir.

Doğru Tasarım
Network sistemlerinde Doğru Tasarlanmış ve uygulanmış yapısal kablolama, verimli, hızlı, güvenli ve kesintisiz
çalışma ortamı sağlar. Aynı zamanda Yapısal Kablolama Sistemleri kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Bu denli önemli olan kablolama alt yapısı kurumların toplam network yatırımlarının %20’sini oluştururken, karşılaştığımız network problemlerinin %80’inin temelinde hatalı tasarlanmış ve uygulanmış kablolama sistemleri tespit edilmiştir.
Bir işletme için hayati haberleşme platformu olan yapısal kablolama sistemimiz tasarımdan kuruluma kadar sürekli takip edilmesi gereken önemli süreçler içerir.
Projelerimizde keşif ile belirlenen ortam ihtiyacına göre UTP (Unshilelded Twisted Pair) CAT5e, CAT6, CAT7 ya da korumalı tip STP (Shielded Twisted Pair) STP, S/STP, FTP gibi Bakır kablolar ile çözüm sunulur.


Aynı zamanda projede mesafe, güvenlik, yüksek bant genişliği, elektromanyetik koşullar göz önüne alındığında Fiber optik kablolar en iyi çözümü sunmaktadırlar. Indoor ve outdoor uygulamalar için Multimode ve singlemode kablolar arasından çözüme uygun kablo tipi, Core adı verilen damar sayısı ve kompenetleri ile belirlenerek, toplama merkezleri arası, katlar arası (şaft), binalar arası omurga, kampus back bone, metropol ya da switchten masaya gibi çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır.

Bakır Kablo Kategorileri
Yapısal kablolama çözümlerinde kullanılan bakır data kabloları kategoriler ile tarif edilir. Bir kablolama çözümünün kategorisi veri aktarım hızını belirler. Uluslararası standartların belirlediği data hız aktarım

Niteliklerine Göre Kablolar
CAT 3 kablolama
– Yaygın olarak ses iletiminde kullanılırlar 1990 larda 10Mbit/ps hızında kullanılıyordu.
CAT 5 kablolama
– Kategori 5, 100Mbit/s Ethernet hızına kadar tüm yerel ağları destekleyen açık ve esnek bir alt yapı sağlar. 1994 den sonra yaygın kullanılan kablo tipiydi.
CAT 5e kablolama
– Yerel ağlar (LAN) için ve 1000Mbit/s hızına kadar destek (Gigabit Ethernet) verir.
CAT 6 kablolama
– Daha yüksek performanslı (250-350Mhz) kablolama sistemleri sağlar. Şu anda 1 Gigabit’e kadar desteklemesine rağmen, gelecekte daha yüksek hızları destekleme potansiyeli vardır.
CAT 7 kablolama
– Tamamen ‘shieled’ yapıdadır ve 600MHz’i destekler. Cat 5/6’ya göre iki katından daha fazla bant genişliği sağlar.

Doğru İşçilik
İyi yapılmış yapısal kablolama Projesi ve tasarımını doğrudan olumlu ya da olumsuz etkileyecek en önemli faktör işçilik hizmetidir. işçilik kalitesi networkünüzde performans olarak kendisini size hissettirecektir. İşçilik kalitesi direkt kablolama altyapısı kalitesi anlamında geldiğinden kötü bir işçiliği çok kaliteli ve iyi seçilmiş markalı ürün kullanımı dahi olumlu yönde etkileyemez. Data kablolaması projesi kapsamındaki bakır yada fiber optic kabloların çekilmesi, kanal montajları, priz bağlantıları, patch panel bağlantıları Kabinet montaj ve kurulumları, çekilen ve terminasyonu yapılan hatların performans testleri, test çıktılarının alınması ve hatların priz ile patch panel tarflarının etiketlenmesi bu bilgilerin proje üzerine kaydedilmesi işlemleri yapılır.

Yapısal Kablolamanın Sağladığı Avantajlar
İyi mimari edilmiş bir yapısal kablolama sistemi ile işletmede uzun vadede ortaya çıkabilecek ilave gereksinimlere yanıt verebilecek esnekliğe kavuşulur, 1. Bilgisayar, yazıcı, sunucu, program, veritabanı gibi donanım ve yazılımlar ağ üzerinden tam kapasite çalıştırılabileceğinden, proje ekipleri arasındaki iletişim ve verimlilik de artar, 2. Kablolar karmaşık görüntüsünden kurtularak daha az yer kaplar ve kolay düzenlenir, 3. Kurumunuzda kullanılan bilgisayar, yazıcı,IP telefon , güvenlik kamerası gibi birçok donanım aynı kablolama üzerinden çalışabilir, 4. Yapısal Kablolama üzerinden oluşabilecek arızalar kısa sürede tespit edilip giderilebilir, 5. Yapısal Kablolama ile İnternet, intranet, video konferans gibi uygulamalar desteklenebilir, 6. Sistem yönetimi basitleşir ve uzman çalıştırma ihtiyacı ortadan kalkar, 7. Sistemin getirdiği esneklik sayesinde herhangi bir veri noktası veya telefon hattının başka bir yere taşınabilmesi kolaylaşır.

Çözüm Bilişim Olarak Aşağıdaki Hizmetleri Sunmaktayız
– CAT 5, CAT 5e, CAT6, CAT7, UTP, STP, FTP, SFTP vb. data kablolarının çekilmesi,
– Singlemode, Multimode indoor ve outdoor fiber optic kabloların çekimi,
– CAT3, telco, telefon, coax, cctv, yangın ihbar ve alarm kabloları gibi çeşitli uygulama kabloları çekimi,
– TTR, NYA, NYF, NYM vb.. enerji kablolarının çekilmesi,
– Pvc dekoratif kablo kanalı, metal perapet kablo kanal montajı,
– Metal kablo askı tava montajı, döşeme altı metal kanal mont
– Data kabloları sonlandırma (TERMİNASYON),
– Data kabloları test alımı, rapor çıktısı (wavetech) CAT5e ve CAT6,
– Kablolama alt yapısının oluşturulması kapsamında kanal ve logar altyapısı oluştruma,
– Keşif ve network projesi oluşturma,
– Data Kabinet düzenlemesi ve aktarması ile eski dağınık kabinlerin iyileştirilmesi,
– Sistem odası taşınması ve yenilenmesi, proje oluşturulma,
– Aktif cihaz şase switch, converter, rack modem vb.. cihaz montajları
– Eski patch panelde çakılı fakat tespit edilememiş data hatlarının tespiti ve iyileştirilmesi,
– Ofis içindeki dağınık şekilde görünen masa altındaki kabloların düzenlenmesi ve iyileştirmesi,
– İhtiyaca göre istenen uzunlukta data UTP patch cord, modem, routher v35 ara kabloların yapımı,
– İhtiyaca göre istenilen uzunlukta fiber optic ST-SC, ST-ST, SC-SC, SC-MTRJ Patch cord yapımı,
– Wireless accesspoint anten ve cihaz montaj ve kurulum,

Bir çok network kablolama firmaları varken, binanızın, fabrikanızın, iş yerinizin, ofisinizin network kablosunu yaptırmadan önce birde bizden teklif alın.


yükleniyor..